Exista fantome?

Pagina 2 din 2 Inapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Exista fantome?

Mesaj Scris de Vizitato la data de 01.04.10 3:11

Anytha a scris: Eu cred ca exista fantome

SI EU!!! Am conceput chiar o meditatie cu privire la comunicarea cu ele. Marit fie Vishnu!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de byorpy la data de 10.04.10 1:47

:lol!: :lol!: :lol!: LoL Eu nu cred in fantome Facaturiii frate :x

byorpy
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 1
Data înscrierii Data înscrierii : 10/04/2010
Varsta Varsta : 18
Locatie Locatie : bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de sunshinegold21 la data de 14.04.10 19:18

Exista.Mama a patit`o cu fantomele de 2 ori.Ptr ca daca nu era ea,eu nu credeam in existenta fantomelor..:)

sunshinegold21
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 135
Data înscrierii Data înscrierii : 14/04/2010
Locatie Locatie : Isaccea

http://tipa-tare-alexa.hi5.com

Sus In jos

Mesaj Scris de anonim la data de 22.04.10 23:57

Eu nu cred in fantome :geek: dar la mn in scoala se spune ca sunt si azi am lipsit :santa1: si mi-au spus colegii meica s-au intamplat chestii stranii :affraid: :affraid: :affraid: :affraid: :affraid: :shock: :shock: :shock:

anonim
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Ralu la data de 23.04.10 14:31

Spirite sau diferite Entitati care nu si`au gasit linistea dupa moarte.

Uploaded with ImageShack.us
Aceasta imagine a fost facuta in padurea Baciu in noaptea de Sanziene..

Ralu
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 94
Data înscrierii Data înscrierii : 15/04/2010
Varsta Varsta : 24
Locatie Locatie : In visul meu..

Sus In jos

Mesaj Scris de Bogdan la data de 23.04.10 17:51

Iubirea mea Ralu ma sperie :))

Bogdan
Administrator Site
Administrator Site

Mesaje Mesaje : 906
Data înscrierii Data înscrierii : 12/06/2009
Locatie Locatie : Bucuresti

http://www.lumea-mea.clubme.net

Sus In jos

Mesaj Scris de razvan99 la data de 02.05.10 19:24

mda...nu exista fantome...si ce a zis mirik...si eu pot sa spun ca intro zi mergeam la scoala si dintro data ma sufoc si cand intru in scoala gata imi revin...deci gata cu povestile

razvan99
Vizitator

Sus In jos

fantome

Mesaj Scris de zetsil la data de 03.05.10 15:10

in Biblie scrie ca Dumnezeu la lasat pe eviil sa faca ce vrea cu omul de la 12-3 noptea {asta cu orele nus sigur } dar sa nu se atinga de suflet dar fantomele ajung in iad si rai nu pe pamint sunt obligate iar in poze nu credeti ca nu vine o fantoma sa-i faci poze , ideea mea este ca dupa ce mori te iau doi ingeri si i-ti arata pe unde ai fost timp de 4 sapt stiu din religie si daca e vrun om care e aprope sigur ca ajunge in iad i-i mai sperie putin pe ceilalti restul cu fantomele rele sunt spirite care sunt in iad si raul le facie o copie sau le fura amintirile si le pune intr-o casa .Nam vazut fantome dar stiu povesti adevarate cu ele chiar din satul in care stau si oras ma rog .Pina acum nam vazut nici nu vreau nu cred punct .

zetsil
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Uldora la data de 03.05.10 21:38

Wu cred ca e un mit. Ma rog, o fi existand ele dar nu in lumea reala.

Uldora
Membru Activ
Membru Activ

Mesaje Mesaje : 182
Data înscrierii Data înscrierii : 03/05/2010
Varsta Varsta : 21
Locatie Locatie : Romania

http://dreamsland.forumgratuit.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Dolly la data de 15.06.10 23:39

marik sunt de acord cu tn.....existaa! se numesc spirite ...mor nelinistite...shi le este greu sa treaca in lumea de dincolo asa ca raman...unele le poti atrage chiar tu! adik...unele spirite pot fi atrase de tn dintr-un motiv anumee....shi sa te chinuie, sa fie indiferente sau chiar sa te ajutee....ca sa fi bantuit nu trebuie doar sa te mut intr-o casa nouaa

Dolly
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 128
Data înscrierii Data înscrierii : 12/06/2010
Locatie Locatie : Constanta

Sus In jos

Mesaj Scris de firestarterstef la data de 15.07.10 13:19

fantome...spirite...cum sa crezi ca exista pe bune?=))...il stiu pe unu care a plecat d acas,a lasat chestii sa inregistreze(camere de filmat,reportofoane...ma rog tot ce avea in casa pt inregistrare) pentru ca se credea bantuit:a stat 6 ore la sc si cand s-a intors...nimic=)).v-am zis asta ca sa nu faceti ca el si sa va pierdeti timpu...ma rog bafta=))

firestarterstef
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 22
Data înscrierii Data înscrierii : 15/07/2010
Varsta Varsta : 22
Locatie Locatie : bucuresti

Sus In jos

re

Mesaj Scris de vlLadDy- la data de 28.07.10 1:56

exista fantome, defapt mai degraba in cazul meu este un spirit care nu se vede , ci cum sa va spun , atunci cand dorm vine la mine in camera si ma paralizeaza , chiar si atunci cand sunt treaz dintr-o data simt cum vine cineva si ma tine de maini si de picioare , nu este ca amortirea sau ca altceva , este ca si cand ti-ar slabi toate puterile si ai incerca sa te misti si cu cat incerci sa te misti cu atat te simti mai slabit . si mie si surori mele i sa int. asta cand a venit la mine in casa . Si atunci cand seara mauit la tv , deodata janzuelele incep sa "sara" in spatele meu si geamul nefiind deschis , dintr-o data... ma rog eu cred k exista dar de fiecaredata cand imi fac rugaciunea pot dormi linistit .

vlLadDy-
Membru
Membru

Data înscrierii Data înscrierii : 28/07/2010
Varsta Varsta : 26
Locatie Locatie : bz

Sus In jos

Mesaj Scris de ROB8900 la data de 25.09.10 12:46

Ei bine... nush ce sa zic... Spiritele exista > in fiecare din noi este un spirit/fantoma (depinde cum vrei sai zici) dar.. cu cred ca sunt cu noi...adik nu se arata sunt...ei bine... nush exact ce sunt dar... nu te sufoca ; misca lucruri sau te injunghe cand dormi :) nu au un corp... sau o forma.. asteas abureli de la fenomene paranormale... ei bine* ce sa mai zic........ vlLadDy este putin nebun (fara suparare :D) A da, nu credeti toate prostiile aste cu fantomele...sau fenomene paranormale ; Ghost Busters ma rog..

ROB8900
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 12
Data înscrierii Data înscrierii : 16/08/2010
Varsta Varsta : 29
Locatie Locatie : Galati

Sus In jos

Mesaj Scris de bydo12 la data de 13.01.11 2:15

eu din cate stiu fantomele au ca o lumea a lor,,,,alt univer......ca o a 2 lume:D dar n orice caz la noi acilisa nu exista fantoma......mai ales postu pus de marik ca sa sufocat.....nu prea poate fi crezut

bydo12
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 86
Data înscrierii Data înscrierii : 30/12/2010
Varsta Varsta : 17
Locatie Locatie : Bolintin vale

Sus In jos

RE:Exista fantome?

Mesaj Scris de anonim la data de 09.04.12 22:26

Ma intreb oare de ce puneti asemenea intrebari?... exista oare "fantome"? exista "demoni"?sau" vampiri "?
Vreti un raspuns concret dar nu va puteti baza pe nimic,chiar daca o persoana va spune ca da poate ar exista si alta persoana va spune ca nu crede in asa ceva . Nu cred ca vati pus intrebarea oare oameni ce sunt?.Eu unul asta mi-o pun de multe ori si nu am gasit explicatia corect la raspuns,Am putea fi niste "demoni" .Fantoma se poate vedea si chiar exista dar cele ce exista acum sunt inofensive ele se arata de cele mai multe ori in padure,munte,ape .Acum multi ani in trecut multe dispariti se faceau si nimeni nu gasea nimic indiciu sau ceva ,un om cand moare si el vrea sa se razbune neaparat pe o persoana sau mai multe ele nu vor inceta pana cand acele persoane nu sufera foarte mult,in cele mai multe cazuri au murit dupa ce ele si-au indeplinit dorinta,razbunarea atunci nu va mai aparea niciodata.Dar nu toate "fantomele" sunt la fel un lucru se stie unele vor sa faca bine alte foarte mult rau.acum nu palpitati la acest lucru nu sunt nici un om de stinta si nici altceva sunt un om ca voi>:) ("demon").>:)Citi si voi din biblie o sa gasiti ce aveti nevoie acolo dar sunt niste luucruri ce greu le puteti intelege.

anonim
Membru
Membru

Data înscrierii Data înscrierii : 09/04/2012
Varsta Varsta : 26
Locatie Locatie : timisoara

Sus In jos

Mesaj Scris de UKF la data de 06.05.12 16:47

Fantomele exista. Sunt spirite rele si spirite Bune... deci ori ce este posibil

P.s: toate fenomenele supranaturale/paranormale sunt facute de dumnezeu...
Vin eu si va bantui la noapte *!*

UKF
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 10
Data înscrierii Data înscrierii : 06/05/2012
Varsta Varsta : 19
Locatie Locatie : Iasi

Sus In jos

Mesaj Scris de Paiata95 la data de 09.12.12 16:01

Fantomele exista si va spun din experienta proprie de ce credeta ca multe filme despre existarea fantomelor sunt facute cu camere de noapte alb-negru fiin caq doar pe acelea sunt captate

Paiata95
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 3
Data înscrierii Data înscrierii : 09/12/2012
Locatie Locatie : Targu-Jiu

Sus In jos

Mesaj Scris de Paiata95 la data de 09.12.12 16:05

ASA E FANTOMELE AU UN ALT UNIVERS FANTOMELE SUNT oameni in alt univers,iar acel univers se mai ciocneste cu al nostru si imaginile oamenilor din acel univers se materializeaza in al nostru.

Paiata95
Membru
Membru

Sus In jos

Mesaj Scris de Paiata95 la data de 09.12.12 16:15

Mi s-a intamplat si mie ceva eu ma simteam infrigurat la spate ca tunci can ti-e frig dar doar la coloana si am luat icoana si frigul a disparut, eu chiar nu stiu ce sa mai cred dar sunt sigur ca fantomele diavolii (vampiri varcolaci magicieniii au existat dar nu mai exista) ele exista cu siguranta adica povestile religioase exista sa credeti in povestile religioase credetima!!!!!!!!!!!1

Paiata95
Membru
Membru

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat Astazi la 13:35

Continut sponsorizat

Sus In jos