Prima zi de liceu

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Prima zi de liceu

Mesaj Scris de Bogdan la data de 07.07.09 3:39

Hmm,imi amintesc prima zi de liceu,cand ne-a aratat unde este clasa noastra...stateam linistit in banca impreuna cu Cristi si Adi,si ne minunam de colegii nostri,discutam "Ia uite-l si pe asta,moama..uite-o si pe aia ce buna e" chestii dastea.Apoi am inceput sa facem cunostinta...apoi dupa cateva minute,am inceput sa ne facem grupulete,dar pana la urma..ne-am unit.Ieseam pe holul liceului pentru a face cunostinta si cu ceilalti boboci de la alte clase...A doua zi,urma sa cunoastem profesorii,cu totii eram entuziasmati,dupa ce iam cunoscut,am inceput sa ne creeam pareri ( "Ne-a luat naiba cu profa asta" ; "Sa vezi ca nu ne iarta daca nu ne facem tema" ) si multe altele :)...dupa o saptamana am inceput sa facem "ore calumea"...si..cam asta a fost pentru mine prima zi de liceu.

A voastra cum a fost?
Bogdan
Administrator Site
Administrator Site

Mesaje Mesaje : 906
Data înscrierii Data înscrierii : 12/06/2009
Locatie Locatie : Bucuresti

http://www.lumea-mea.clubme.net

Sus In jos

Re: Prima zi de liceu

Mesaj Scris de Copilul belea . la data de 07.07.09 16:47

prima zi ? waw ... e fost ceva .. nush ...ciudat .. mi-amintesc k eram cu cateva colege in fata cancelariei ..asteptam sa isi tina directorul discursu ala cretin .. si tot intrebam care e de la B :)) ... dupa care am auzit un glas dulce care ne-a zis "9 B .. sala 105 " ... era vocea calda a dirigai .. care inca din prima zi ne-a zis "nazdravanilor " .. dupa ce am intrat in clasa .. stateam toti in banci fara sa scoatem un sunet .. pana cand ne-a pus diriga sa facem cunostinta ... dupa ce am iesit din clasa am plecat toti la romana .. la mC ... desi nu stiam inca exact cum ne cheama .. si incercam sa ne strigam .. dar nu prea ne iesea .. era ceva gen " aaa... u esti irina nu ??,,, aaa.. si u vlad ?? aa nu nu .. scuzee u esti costin, vlad .. " si tot asa ... oricum a fost tare ... chiar foarte tare .. :x
Copilul belea .
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 85
Data înscrierii Data înscrierii : 15/06/2009
Varsta Varsta : 23
Locatie Locatie : Bolintin-Vale

http://crazzy-girl-amytzu.hi5.com

Sus In jos

Mesaj Scris de mUmU la data de 12.07.09 6:17

imi amintesc ca in prima zi de liceu nu mai gasem clasa .........noroc cu o profesoara care ma cunostea :)) dupa ce am gasit clasa stateam cu o veche cunostiinta in banca ......... mda apoi l-am cunoscut p bobby si restu grupului, restu colegilor mi-am dat sh eu cu parerea despre fete si profe........si d atunci suntem o mare mare "familie" ( suntem fenomenali la facut planuri ex: haideti mah chiulim ? TOATA CLASA : Da!!!!!! ...... din spate se aude o voce .... haideti mah nu mai plecati ...... liniste totala !! )
mUmU
Moderator
Moderator

Mesaje Mesaje : 180
Data înscrierii Data înscrierii : 14/06/2009
Varsta Varsta : 24
Locatie Locatie : Zurbaua City ( se stie !)

Sus In jos

Mesaj Scris de hey.yoo.silviu la data de 16.07.09 7:30

in prima zi de liceu datorita unei colege inspirate neam dus la alta clasa si dupa 2 ore neam dat seama ca nu eram unde trebuia

hey.yoo.silviu
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 64
Data înscrierii Data înscrierii : 16/07/2009
Locatie Locatie : undeva in balkani

Sus In jos

Mesaj Scris de ursu_busa la data de 10.08.09 1:03

super distractie :D

ursu_busa
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 33
Data înscrierii Data înscrierii : 10/08/2009
Varsta Varsta : 25
Locatie Locatie : bol-v

Sus In jos

Mesaj Scris de bb_girl la data de 10.08.09 14:08

Prima zi de liceu...hmm...a fost ciudtă :lol: Mă utiam prin clasă şi nu-mi venea să cred ce colegi o să am. Mă rog, până la urmă am ajuns să mă înţeleg super bine cu ei (în clasa a 9-a) şi să descopăr că nu haina îl face pe om
M-a enervaz dirigul în prma zi de liceu pentru că ne-a luat cu regulamentul şcolar, cu toate chestiile interzise în şcoală etc... :D Ne-a ţinut 4 ore în prima zi
bb_girl
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 115
Data înscrierii Data înscrierii : 06/08/2009
Locatie Locatie : Tg Mures

Sus In jos

Mesaj Scris de andreo.otsa la data de 18.08.09 3:55

pey prima zi a fost super buna,ma uitam in clasa si erau mai multe fete decat baieti(6),eram noua in clasa si mi`a fost foarte usor sa ma integrez in grup,ca dupa nici 2 ore colegii se uitau cam ciudat la mine pt ca eram cea mai zapacita din clasa,cu toate ca s-au obisnuit cu mine,in prima zi a fost naspa ca ne`a dat cartzile X( si ne pregatise oraru :)) in loc sa pierdem timp pt orar si carti,miau placut toti profii exceptand pe cel de istorie,si fizica
andreo.otsa
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 122
Data înscrierii Data înscrierii : 15/06/2009
Locatie Locatie : braila

Sus In jos

Mesaj Scris de maryusika la data de 01.06.10 17:06

pfff io nam avut prima zi d liceu :))
maryusika
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 10
Data înscrierii Data înscrierii : 01/06/2010
Varsta Varsta : 25
Locatie Locatie : Satu-Mare

Sus In jos

Mesaj Scris de XxRaffyxX la data de 14.06.10 1:46

eu am avut'o si a fost super fain:X
9B ...:x Profil Filologie :-<...
Eu cunosteam pe majoritatea fiind impreuna la gradinita sau la ciclul primar:D
am avut si colegi din alte orase, sate dar a fost bine ... ne'am integrat bine in "societate" ... la inceput greseam numele noilor colegii ... m'am imprietenit rapid (fiind o fire vesela :X si imi place sa fac sa se simta bine lumea in jurul meu si sa incerc sa ii ajut ... )
Bineinteles nu sunt suportata de 3 fete=)))... in rest a fost Ok....
XxRaffyxX
Membru Activ
Membru Activ

Mesaje Mesaje : 194
Data înscrierii Data înscrierii : 11/06/2010
Locatie Locatie : unde oamenii zambesc tot timpu':)

Sus In jos

Mesaj Scris de veronica la data de 01.07.10 3:23

Pentru mine prima zi a fost horror:-s. Ma gandeam numai la colegelemele din gimnaziu si nimeni nu vorbea cu nimeni si ma panicasem. Diriga o fost foarte draguta in schimb. Dar in timp colegii mei s-au dovedid super ok iar diriga o femeie cu 2 fete. ;-)

veronica
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 17
Data înscrierii Data înscrierii : 01/07/2010
Locatie Locatie : Romania

Sus In jos

Mesaj Scris de emika la data de 12.12.11 1:41

A fost ok,dar cum nu cunosteam pe nimeni,nu mai eram cu niciun coleg de la generala,stateam in banca si nu ziceam nimic,unii se cunosteam si mai faceau atmosfera.Apoi a venit diriga si ne-a luat tare cu reguli si a vorbit pe un ton nervos incat am zis ca o sa am zile grele,dar pana la urma nu e asa de rea,doar ameninta(pe mine nu,ca eu sunt cuminte :P)

emika
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 9
Data înscrierii Data înscrierii : 15/02/2011
Varsta Varsta : 21
Locatie Locatie : Bacau

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos