Povestea Noastra De Dragoste

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Noutate Povestea Noastra De Dragoste

Mesaj Scris de sunshinegold21 la data de 14.04.10 19:13

Buna fetelor!Aici sunteti invitate sa scrieti povestea voastra de dragoste [detaliata] ca sa impartim pareri.Ca intre fete..:D

sunshinegold21
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 135
Data înscrierii Data înscrierii : 14/04/2010
Varsta Varsta : 18
Locatie Locatie : Isaccea

http://tipa-tare-alexa.hi5.com

Sus In jos

Noutate Re: Povestea Noastra De Dragoste

Mesaj Scris de Bogdan la data de 14.04.10 21:18

Pot sa imi spun si eu "povestile" de dragoste?

Bogdan
Administrator Site
Administrator Site

Mesaje Mesaje : 906
Data înscrierii Data înscrierii : 12/06/2009
Locatie Locatie : Bucuresti

http://www.lumea-mea.clubme.net

Sus In jos

Mesaj Scris de Deea la data de 14.04.10 22:45

Bogdan a scris:Pot sa imi spun si eu "povestile" de dragoste?

spune :))

Deea
Asistent
Asistent

Mesaje Mesaje : 161
Data înscrierii Data înscrierii : 07/07/2009
Locatie Locatie : paradis artificial .

Sus In jos

Mesaj Scris de sunshinegold21 la data de 15.04.10 16:13

dada:D sa auzim` ;))

sunshinegold21
Membru
Membru

Sus In jos

Mesaj Scris de sunshinegold21 la data de 15.04.10 16:52

S`a intamplat...cand eu eram indragostita de un baiat din clasa a8a..si lui ..ii placea de cea mai buna prietena a mea [cu care a fost o luna inainte sa mi se aprinda calcaiele dupa el].Si..l`am sarutat ...adica m`a sarutat ..ce conteaza..bine ca s`a intamplat!Si totul a inceput asa:eram afara cu el,inca o prietena si inca un prieten.Si eu trebuia sa plec acasa..si..nu stiu ce mi`a venit..si am zis..sa ii pup pe obraz inainte sa plec.Cand am ajuns la el,a intors obrazu` [cica instinctiv] si l`am pupat[nu sarutat] pe gura.Atunci aia au inceput sa zica ca ne`am sarutat etc..si eu..normal..ca negam..si atunci acel amic a spus "dar nu ai curajul sa il saruti" si am zis ca am tupeu[asa sunt eu].Oricum,ca trebuiau sa vina la mine sa jucam remi [singura acasa]...si atunci.. l`am sarutat.Dupa aceea ne`am jucat adevar sau provocare..si l`am mai sarutat si atunci [ne dadeau provocari].Apoi m`a sarutat el [nu mai stiu pe ce tema ne`am contrazis,si a venit la mine si m`a sarutat].Si atunci cand mi`a zis ca i`a placut,si ca mai vrea unu[dar nu am apucat sa il dau] si ca tine la mine[si inca tine cred] m`am indragostit si mai tare de el.Eram atat de indragostita incat am devenit geloasa pe prietena mea atunci cand am vazut la avatarul ei o poza cu el,si la avatarul lui o poza cu ea[mentionez ca ea stia ca sunt indragostita de el].M`am enervat,i`am dat ign,si m`am trezit ca a2a zi erau impreuna.Am suferit ff mult pentru tradarea ei..o uram!Cand o vedeam,practic,imi venea sa plang!I`am tinut bineinteles morala..ca l`a ales pe el in locu` meu..ca ne`a vandut prietenia..ca m`a tradat..fiindca vroiam cu orice pret sa se desparta!Pana la urma,dupa un timp...am inceput sa ii simt lipsa..si nu mi se mai parea asa grav ca m`a tradat..ptr ca ea era [si este] ca o sora ptr mine..asa ca i`am spus ca nu imi mai pasa ca e cu el,ca pana la urma,nu merita sa strici o prietenie ptr un baiat..nu?Si fara sa stiu..ea s`a despartit in seara aia de el..fara sa ii zic nimic...si fara sa imi zica nimic.Am aflat a2a zi la scoala,si de atunci suntem din nou BFF.Si totusi...inca il mai plac putin..dar nu ca la inceput.Pai..cam asta e povestea mea..v`am dat de citit..

sunshinegold21
Membru
Membru

Sus In jos

Mesaj Scris de AmyGxg la data de 25.04.10 21:58

Pai .. povestea mea are un inceput mai urat .. a inceput in vara lui 2009 ..intr-o seara absolut obisnuita.. eram cu doua 'prietene' afara ..ne plictiseam .. deodata una din ele imi spune ca au chemat niste tipi sa ne tina companie [ eu tocmai ma certasem cu prietenul meu in urma cu 2 zile] .. in fine.. toate bune si frumoase .. si apar acei fabulosi tipi .. nu o sa uit niciodata ..erau George[actualul meu ] si inca doi baieti .. Au coborat din masina.. au venit la noi .. fetele mi i-au prezentat insa din toti eu retinusem doar un nume:George :x..in fine .. nu am facut nimic ..nu am actionat in niciun mod pentru ca una dintre fete imi spusese ca venise pentru ea .. au trecut cateva ore bune .. George statea intre mine si amica mea .. in timpul unei discutii[nu-mi mai amintesc exact care] m-am trezit ca ma tinea de brat ..nu am zis nimic .. imi placea .. in scurt timp au trebuit sa plece . nu ma intrebati de restul ..nu stiu ce au facut ..stiu ca George le-a pupat pe fete [pe obraz] ..apoi a venit la mine ..m-a pupat pe coltul gurii ..iar cand sa ma pupe pe 'celalalt obraz' mi-a soptit id-ul la ureche .. la inceput l-am ignorat .. insa a doua zi mi s-a facut dor .. am bagat id-ul in lista ..si au inceput conversatiile .. schimb de numere de telefoane .. cate 50 de mesaje pe zi .. a3a zi ne-am vazut .. scurt ..5 minute ..dar a contat .. m-a facut sa imi fie si mai dor .. pe urma am aflat ca trebuie sa plec urgent la constanta ziua urmatoare ..nu am ezitat .. l-am sunat si l-am chemat la mine .. am discutat ceva timp ..apoi la plecare ne-am sarutat... in dimineata urmatoare am plecat la constanta ..distanta isi spunea si mai mult cuvantul..numarul mesajelor crestea din ora in ora .. din cauza unor 'divergente' pe care am hotarat sa le uitam .. cand m-am intors de la mare nu ne-am mai vazut .. au trecut 6 luni .. 6 luni in care in fiecare zi mi-a fost dor de mesajele lui .. 6 luni in care visam acel sarut ..acel singur sarut pe care mi l-a dat .. in ziua de colindat mi-am facut curaj sa reinvii ceea ce a fost frumos in vara .. si l-am sunat .. nu a raspuns. . am insistat ...am vorbit cu el .. si am stabilit k urma sa ne vedem ziua urmatoare .. din anumite motive nu a venit .. mi-am simtit inima franta..rupta in mii de bucatele ..am zis ca nu mai vreau sa aud niciodata de el .. insa .. in ziua de Craciun.. eram la un bar .. si a venit cu varul sau dupa mine .. am clarificat totul .. si de atunci nu ne-am mai despartit nici macar o secunda .. am petrecut impreuna fiecare clipa libera pe care o aveam ..si inca o facem .. si azi facem 4 luni .. si ne-am jurat ca vom prinde majoratul meu impreuna ..si nu numai majoratul .. :x V-am cam dat de citit :D

AmyGxg
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 18
Data înscrierii Data înscrierii : 25/04/2010
Varsta Varsta : 22
Locatie Locatie : Bol du val

Sus In jos

Mesaj Scris de Bogdan la data de 25.04.10 22:08

Foarte frumoasa povestea ta :x

Bogdan
Administrator Site
Administrator Site

Mesaje Mesaje : 906
Data înscrierii Data înscrierii : 12/06/2009

http://www.lumea-mea.clubme.net

Sus In jos

Mesaj Scris de Uldora la data de 18.05.10 0:55

Povestea mea e mai ciudata, j inca nuu are sfarjat...
La scoala, cam la safrsitu' toamnei am mers la pshilog j cand am deschis usa era acolo un baiat asa dragutzz cu unca un timp ( nashpa :lol: ) j el cand am deschis usa a zambit j a spus :)) "Salut!". Noi ne mai intalnisem inainte j atunci jtiam ca zant topita dp el. Apoi, am vb cu o prietena kare il cunoste bn care a zpus cam tot despre el. J am mai vb cu o prietena care il cunojtea pe un pryeten de a lui care a spus ca ne potrivim j o mai spus ca imi pune ea piedik cand sunt in fata lui da, yo cred k yo tampenie...
Partea proazta e ca am aflat ca simpatizeaza mai multe fete.
Insa tot aceiasi fata ia spus cv de mn, a spus ca sunt dragutza, desteapta etc j el a spus, da e char dragutzza, pacat ca e cam mica...
Astept continoarea aceste povesti... :-)

Uldora
Membru Activ
Membru Activ

Mesaje Mesaje : 182
Data înscrierii Data înscrierii : 03/05/2010
Varsta Varsta : 21
Locatie Locatie : Romania

http://dreamsland.forumgratuit.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de sunshinegold21 la data de 18.05.10 17:17

hmm...nu conteaza dak ejti mik..poti sa te ridici la nivelu` unei fete de varsta lui..;)

Ultima editare efectuata de catre sunshinegold21 in 19.05.10 23:50, editata de 1 ori

sunshinegold21
Membru
Membru

Sus In jos

Mesaj Scris de sunshinegold21 la data de 18.05.10 17:18

dragutz inceput;)

sunshinegold21
Membru
Membru

Sus In jos

Mesaj Scris de Uldora la data de 18.05.10 17:28

sunshinegold21 a scris:hmm...nu conteaza dak ejti mik..poti sa te ridici la nivelu` unei fete de varst a lui..;)

Multumesc pentru incurajari!!! :-)

Uldora
Membru Activ
Membru Activ

Sus In jos

Mesaj Scris de adrianne la data de 19.05.10 18:50

poi..sa imi spun si eu povestea mea de dragoste..totul a inceput de cand eram copii mici.de la 5 ani cand am inceput si noi sa realizam ceva.bunicii lui erau vecinii mei.ne intalneam des,dar eram doar amici,.Nimic altceva.pana cand,mi-am facut o noua amica,care era iubita lui.dupa multa cearta si invidie din partea unora,si dupa un delung timp cat ei au fost impreuna timp de mai 2 ani,poate mai mult,s-au despartit.erau despartiti de 3 luni.el cauta mai mereu impacare,dar ea orgolioasa nu accepta nici un fel de comunicare cu el,doar cand era beata. de craciun el a fost la ea.incerca din nou sa se impace dar ea..avea prieten.el nu sti asta.si asa..de la craciun a trecut mai mult de4 luni..si el nu stia ca ea avea iubit.ea era prietena mea.cea mai buna pot sa zic.si..intr-o vineri..era sarbatoare.ea a venit la mine si am iesit in orash.el ma sunat sa mergem la un gratar cu ceilalti amici,nestiind ca ea e cu mine.i-am zis ca eu sunt cu ea in acel moment si ne-a invitat pe amandoua.am mers la gratar,am plecat cu el cu scuterul si ea cu masina unui amic.ajunse acolo,el a plecat dupa tigari.am ramas singure doar cu un aimc.el trebuia sa plece dupa restul gastii,si am plecat si noi doua cu el.ne-a lasat in oras si nu ne-am mai intors la gratar.el atunci ajungand acolo,a vazut ca noi nu eram.l-am sunat si i-am explicat motivele pentru care am plecat si el era f suparat pe mine pt k am plecat.era sigur ca vroia ceva cu mine[asa intelesem eu].sambata,era seara.vorbeam prin mesaje si ma intrebat daca vreau sa fiu cu el.i-am zis sa imi ami lase 1 zi timp de gandire,dar nu a vrut.credeam k vrea sa fie cu mine doar pentru a o afce geloasa pe fosta lui iubita.am acceptat sa fiu cu el.timp de o saptamana ne intalneam aproape zilnic,dar dupa ne vedeam foarte rar.doar sambata,ne vedeam la repetitii,pt ca faceam parte din acelasi ansamblu.ea era suparata pe mine,imi raspundea ironic la tot ce ii spuneam eu.mi-a zis sa raman cu el,sa imi avd de viata mea.el,dupa un timp,a inceput sa stea mai mult timp cu o fata,iubita celui mai bun prieten al lui.mereu vorbesc..si eu i-am zis ca nu imi place sa il avd langa ea.el mia spus ca sunt timida,ca el trebuie sa vina sa ma sarute si ca nu trebuie sa ne ferim de ceilalti cand ne sarutam.a doua zi dupa ce mi-a zis asta,ne-am intalnit la o nunta.el statea doar cu fata aia,si eu cand veneam langa el pleca la tzigara.eram suparata.ajunsesem sa cred ca el chiar e cu mine sa o faca geloasa pe ea.eu iii spuneam ca il iubesc si el imi arspundea"si eu".acum,eu am banchetul si l-am invitat si el a zis ca nu are timp.[nu are timp nici pt mine..asha gandeam eu].chiar nu stiu daca sa mai continui cu el.ma tem ca el o sa se impace cu fosta lui oubita si pe mine o sa ma lase singura..fara cea mai buna prietena ce a fost.chiar nu stiu ce sa fac.sunt inglodata in idei,amintiri si..nu imi pot scoate din minte teama pe care o am.ce sa fac? chiarr nu stiu...: :((
Atasamente
Photo4547.jpg Nu aveti permisiunea sa descarcati atasamente aici.(30 KB) Descarcat de 3 ori

adrianne
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 12
Data înscrierii Data înscrierii : 19/05/2010
Varsta Varsta : 20
Locatie Locatie : milisauti

Sus In jos

Mesaj Scris de sunshinegold21 la data de 19.05.10 23:50

npc;):*

sunshinegold21
Membru
Membru

Sus In jos

Mesaj Scris de sunshinegold21 la data de 19.05.10 23:57

SFAT PTR ADRIANNE: nu merita sa suferi ptr un baiat.stiu citatul acela "nu merita sa plangi ptr nimeni,iar cei care merita nu te vor face sa plangi." stiu si sunt sigura ca vrei sa afli adevarul.si il poti afla in felul urmator:incearca sa il faci gelos,spunandui ca ai vb pe mess sau la tell cu un tip super dragut,cu ochi superbi etc,sau ca ai cunoscut de curand un tip foarte dragut si de gasca.in fine,gasesti tu ceva.si dupa reactia lui iti dai seama de adv: daca nu reactioneaza,inseamna ca a stat cu tine doar ptr a o face geloasa pe fosta lui.insa dak reactia lui este opusul,devine gelos, inseamna ca el chiar tine la tine si nu stie cu sa ti`o arate,deci ar merita sa ii mai dai o sansa si sa porti o mica discutie cu el :sa ii spui ce te deranjeaza,ce poate sa schimbe dak vrea sa continue relatia.dak e porc si tot ca el face,e cazul sa ii dai papucii.nu merita.sper ca te vei descurca.iti urez succes;):*

sunshinegold21
Membru
Membru

Sus In jos

Mesaj Scris de Uldora la data de 31.05.10 12:29

Uldora a scris:Povestea mea e mai ciudata, j inca nuu are sfarjat...
La scoala, cam la safrsitu' toamnei am mers la pshilog j cand am deschis usa era acolo un baiat asa dragutzz cu unca un timp ( nashpa :lol: ) j el cand am deschis usa a zambit j a spus :)) "Salut!". Noi ne mai intalnisem inainte j atunci jtiam ca zant topita dp el. Apoi, am vb cu o prietena kare il cunoste bn care a zpus cam tot despre el. J am mai vb cu o prietena care il cunojtea pe un pryeten de a lui care a spus ca ne potrivim j o mai spus ca imi pune ea piedik cand sunt in fata lui da, yo cred k yo tampenie...
Partea proazta e ca am aflat ca simpatizeaza mai multe fete.
Insa tot aceiasi fata ia spus cv de mn, a spus ca sunt dragutza, desteapta etc j el a spus, da e char dragutzza, pacat ca e cam mica...
Astept continoarea aceste povesti... :-)

Povestea mea are si o continoare pana la urma. Acel baiat mi-a semnat tricoul :x :x

Uldora
Membru Activ
Membru Activ

Sus In jos

Mesaj Scris de Alli la data de 06.06.10 4:36

Păi şi povestea mea este ciudată:)).
Totul s`a petrecut anul trecut prin mai parcă :)). A început să`mi placă de un băiat foarte simpatic . Şi mi`a plăcut foarte mult timp de el. Eram chear ciudată pentru că puneam nişte prietene să`l întrebe ce părere are despre mine. Eram înnebunita 8-> îl adoram=P~. Toate bune şi frumoase... Am început să mă apropii mai mult de el şi am devenit chear foarte buni prieteni. Eeh într`un final a început să nu mai îmi placă chear aşa mult de el. Foarte bine, am trecut peste destul de greu. Eeh acum câteva luni mi`a spus pentru prima dată dacă vreau să fiu cu el. Mi`a spus că a început să mă placă atunci când m`am apropiat de el să devenim prieteni. A început să mă bată foarte tare la cap cu întrebarea "Vrei să fii cu mine?". L`am refuzat de fiecare dată pentru că mie îmi placea de alt băiat din a 8 a. Şi încă acum mă mai place băiatul acela. Să vedem şi continoarea acestei poveşti. o să vă spun ce o să urmeze.:->.

Alli
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 38
Data înscrierii Data înscrierii : 29/05/2010
Varsta Varsta : 20

Sus In jos

Mesaj Scris de Uldora la data de 08.06.10 21:40

Alli, abea astept continoarea :))
Cel mai posibil se plictiseste sau moare :)):)) :)) :))

Uldora
Membru Activ
Membru Activ

Sus In jos

Mesaj Scris de stefania iubitica la data de 10.06.10 21:36

nu comentez orcum povestea mea a fost frumoasa si va continua pana la adanci batraneti vrei sa o aflati descoperito voi ;-)

stefania iubitica
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 13
Data înscrierii Data înscrierii : 10/06/2010
Varsta Varsta : 23
Locatie Locatie : focsani

Sus In jos

Mesaj Scris de Dolly la data de 09.09.10 22:02

sa va spun shi eu povestea mea...totul a inceput in tabara cu scoala...treceam clasa a 6....eram in a 3 a zii de tabara shi ma imprietenisem cu baietii de la 7b...cu care vroiam de mult timp sa ma imprietenesc...toate bune shi frumoase ...eram ft buni prieteni ...2 dintre ei au aflat in ziua aceea ce e sa fii lasat balta..(iubitele lor i'au lasat balta) ..pe unul il chema gradi...un tip ft frumos...ochi albastri...rapper....ft duuulce:x..., iar pe celalalt andrei. iMI placea putin de gradi shi cand eram in excursie intr-un cimitir am vb cu el sa ne tinem de mana ca sa o facem geloasa pe fosta lui...apoi toti se holbau...adik: what a fuck...diana shi graadi...oaooooo. shi un prieten ft bun de al lui gradi l-a intrebat dak e pe bune....shi el ia spus adeaarul..apoi ma luat intr-un colt shi ma intrebat...raspunsul meu a fost DAAAAA...fiindca era un tip ft dulce..shi din minut in minut ma indragosteam mai mult de e...stateam numai cu el...doar ca la un moment dat...matei..un pusti care intra a5 ft frumos shi de treabaa(era doar cu 13 zile mai mic ca mn) de pustiul ala m-am tinut decand a inceput tabaraaa...dar el ma refuzat de ft multe ori...shi acum era suparat ca eu eram cu gradi...a inceput sa imi trimita tot felul de mesaje shi ma simteam ft prost cand ofta shi imi ziceaa pe un ton de batraneel: laaasaaa....tuh esti cu gradi..ce mai pot face? pur shi simplu imi rupea inima in 2....apoi am pus mana in foc..shi m-am despartit de gradi ...a fost cel mai nesimtit lucru pe care l-am facut vreodata....am regretat enorm shi acum regret fiindca matei mi-a dat papucii a 2 a zi. cu scuza ca el e prea mic shi ca nu e pregatit....shi am facut impresii groaznice copiilor din sc mea....NU STIU CE A FOST IN CAPUL MEU!!! apoi pe drumul de intoarcere spre casa..cand eram ft suparataaa un tip pe nume iancu ma intrebat dak veau sa fiu cuel...ok am acceptat desi in capul meu era numai gradi.
PS...shi acum e numai graaadii

Dolly
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 128
Data înscrierii Data înscrierii : 12/06/2010
Locatie Locatie : Constanta

Sus In jos

Mesaj Scris de bubu la data de 19.09.10 5:41

Sunt absolut socata cand vad ca la 11 ani aveti deja cateva " povesti de dragoste" la activ .Sfatul meu fara sa jignesc pe nimeni: traiti-va copilaria,printre jucarii,desene animate, prieteni cu care sa va impartiti bucuriile varstei,jucati-va PITULUSU. lEapsa , Baba-oarba,papusi, masinute..oriceeee ,lasati Messenger=ul si baietii. E mult prea devreme.TOate la timpul lor.

bubu
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 1
Data înscrierii Data înscrierii : 19/09/2010
Varsta Varsta : 25
Locatie Locatie : Craiova

Sus In jos

Mesaj Scris de Pufu`al miq la data de 26.09.10 21:50

Am si o poveste destul d frumoasa spun eu:x..
Pe actualul meu prieten l`am cunoscut printr`un alt baiat care ma placea si care lucra cu el:D..Intr`o zi acel baiat care ma placea a ramas fara credit si m`a sunat de pe nr lu` actualu` meu:x..Seara mi`a tr un msj d genu` "Buna sunt "...."..Imi spui si mie cum te cheama te rog"..I`am ramas si de atunci am devenit pot sa zic ff buni prieteni`:D..Vorbeam zilnic la telefon 4`5 ore msje etc:x..A fost ff frumos,partea proasta era k el nu vroia o relatie[probabil ink suferea dupa fosta:D] iar eu incepeam sa ma indragostesc:(..Totusi pe 7 oct anu` treqt eram la sc..eram in ora de tehnologie knd am primit un msj "Vrei sa fi cu mn?"..Vreau sa spun k am inceput sa sar in sus si sa tsip[la propriu] in timpu` orei:x..Vreau sa spun k noi nu ne vazusem deloc in cele 2 luni kt am fo amici:D..A urmat si prima intalnire..Era asa de frumossss8->..Dar din pacate au fost multe piedici intre noi..incepand cu mama mea:(..Si am trecut si prin 3 despartiri:D..Dar ink suntem inpreuna si ne iubim:x..e tot ce`mi doresc in viatsa asta:X..e pur si simplu Perfect:x..In curand facem anu` si suntem ff fericiti:D..Si mai zicea o fta aici k ar fi prea mik pt baiatu` pe care il place:)..Nu e adevarat..Si eu am 16 ani iar Iubi meu are 22..So` e ok atata timp kt treceti peste asta:x..Si ink un sfat:x"Luptatsi pt ce iubiti":x..V`am pupat:x..[[Si te iubesc bueyyy:x..;;)]]..:*

Pufu`al miq
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 12
Data înscrierii Data înscrierii : 26/09/2010
Varsta Varsta : 22
Locatie Locatie : Lg a meu`nebun

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat Astazi la 3:30

Continut sponsorizat

Sus In jos