VideoChat-pareri

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

VideoChat-pareri

Mesaj Scris de Bogdan la data de 19.06.09 13:47

Ce parere aveti despre fetele care practica aceasta "meserie" ?
Vreau pareri pro si contra :)

Bogdan
Administrator Site
Administrator Site

Mesaje Mesaje : 906
Data înscrierii Data înscrierii : 12/06/2009
Locatie Locatie : Bucuresti

http://www.lumea-mea.clubme.net

Sus In jos

Re: VideoChat-pareri

Mesaj Scris de Andreea16 la data de 20.06.09 0:11

ma nush..mi se pare o prostie :)

Andreea16
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 110
Data înscrierii Data înscrierii : 16/06/2009
Varsta Varsta : 22
Locatie Locatie : Bolintin

Sus In jos

Mesaj Scris de Kitty ;x la data de 20.06.09 12:11

Sunt de acord cu 'Andreea16 " mi se pare o mare prostie ;) ,dar ce dracu alta meserie nu gaseau si ele :D

Kitty ;x
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 21
Data înscrierii Data înscrierii : 14/06/2009
Varsta Varsta : 23
Locatie Locatie : Bolintin-Vale

Sus In jos

Mesaj Scris de andreo.otsa la data de 21.06.09 3:59

o mare tampenie

andreo.otsa
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 122
Data înscrierii Data înscrierii : 15/06/2009
Locatie Locatie : braila

Sus In jos

Mesaj Scris de Anca la data de 21.06.09 4:29

eu una nu sunt de acord cu aceasta mserie :evil:
exista si alte meserii din care iti poti castiga traiul.

Anca
Membru Activ
Membru Activ

Mesaje Mesaje : 215
Varsta Varsta : 20

Sus In jos

Mesaj Scris de Bogdan la data de 21.06.09 4:32

Suntem o tara democrata,fiecare e liber sa faca ce vrea,atata timp cat nu incalca legea !

Bogdan
Administrator Site
Administrator Site

Sus In jos

Mesaj Scris de Gabbyx la data de 22.06.09 21:37

Sunt de acord cu fetele :P :P :P

Nu folosi Zambete de la mesenger ci folosestele pe cele de pe forum

Gabbyx
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 35
Data înscrierii Data înscrierii : 19/06/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de madutza la data de 29.06.09 16:15

Sunt d akord q fetele, asta este o prostie. Banii se pot kstiga shy altfel, mai bn zis le plake lor sa le vada toata lumea crezand k se fak remarkte prin faptul k sunt frumoase. Cele q bani dc fak VideoChat? Dak nu pt asta. :roll:

madutza
Membru Activ
Membru Activ

Mesaje Mesaje : 320
Data înscrierii Data înscrierii : 29/06/2009
Varsta Varsta : 21

Sus In jos

Mesaj Scris de sintetic fille la data de 08.07.09 18:16

uhm...nu vi se pare ca judecati prea aspru...?

mna..cunosc persoane care pur si simplu numai au ce sa faca ca sa aiba ce sa manace...

si nuj care ati zis ca mna alta meserie nu au...

in ziua de azi..!nu...nu prea ai..mori de foame...!

dar in fine..is si unlele...vampe care fac asta din placere,...fiecare cu ce ii place.,..

dar nu mi se pare corect fata de alte persoane care nu au avut de ales...

si aici devine o preblema nu credeti...?

e fooarte usor sa judecam o persoana dupa meserie...si mda cica nu exterioru conteaza...

sintetic fille
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 51
Data înscrierii Data înscrierii : 20/06/2009
Varsta Varsta : 24
Locatie Locatie : sighet[mm]

Sus In jos

Mesaj Scris de Bogdan la data de 08.07.09 18:18

Ai dreptate,este o tara libera,fiecare face ce vrea atata timp cat nu incalca legea,am deschis ceasta discutie pentru pareri pro si contra,fiecare isi exprima parerea.

Bogdan
Administrator Site
Administrator Site

Sus In jos

Mesaj Scris de mUmU la data de 12.07.09 4:54

baietii n-au nik de comentat? :P
oricum n-avem bani d videochat :D eu unul stiu ca n-am :lol!:
Shame On Me !!!

shi nu numai fetele frumoase profeseaza in meseria asta.........barbatii pot sa aiba o minte ciudata rau.......ciudata rau de tot !!!!!!! ( obeze , gay ...... 2 ex ) :x

mUmU
Moderator
Moderator

Mesaje Mesaje : 180
Locatie Locatie : Zurbaua City ( se stie !)

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca[;x] la data de 15.07.09 23:22

Cele care au totusi un pic de demnitate nu ajung la aceasta "meserie" cum o numitsi voi. Ar incerca dim rasputeri sa'si castige o paine, dupa aia existentsa. Dak ar da tot ce poate ar castiga o slujba si s'ar intretsine. In fine. Asta e parerea mea. Aici fiecare dupa cum vede lucrurile.

Raluca[;x]
Membru
Membru

Data înscrierii Data înscrierii : 15/07/2009
Locatie Locatie : Botosani

Sus In jos

Mesaj Scris de Copilul belea . la data de 07.08.09 3:22

Raluca[;x] a scris:Cele care au totusi un pic de demnitate nu ajung la aceasta "meserie" cum o numitsi voi. Ar incerca dim rasputeri sa'si castige o paine, dupa aia existentsa. Dak ar da tot ce poate ar castiga o slujba si s'ar intretsine. In fine. Asta e parerea mea. Aici fiecare dupa cum vede lucrurile.

sunt perfect de acord cu ea ... aceasta "meserie" cum o numiti voi .. e cea mai buna dovada de lipsa de demnitate .

Copilul belea .
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 85

http://crazzy-girl-amytzu.hi5.com

Sus In jos

Mesaj Scris de bb_girl la data de 07.08.09 14:53

Voi ştiţi ce e demnitatea, de vă daţi aşa filozofi?
Exact aşa cum există meseria de prezetator TV, exact aşa există şi cea e animatoare la video chat. Îţi dai seama cum ar fi dacă toată lumea ar fi avocată sau informaticiană?
O societate nu se construieşte numai cu elitele. Întotdeauna treptele de sus ale comunităţii stau sprijinite de treptele de jos ;)

bb_girl
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 115
Data înscrierii Data înscrierii : 06/08/2009
Locatie Locatie : Tg Mures

Sus In jos

Mesaj Scris de mamarutza la data de 26.08.09 14:15

Corect bb-girl , normal ca nu poate avea toata lumea aceeasi meserie....
Nu comentez motivul pentru care fetele fac meseria aceasta. Si nici nu condamn pe nimeni doar ptr meseria pe care o are.
Dar v-ati gandit... ca daca n ar exista cerere ptr asa ceva, meseria practic n ar mai exista... atata vreme cat cineva este dispus sa plateasca ptr asa ceva.... mereu va exista cineva dispus sa faca acest lucru ptr a fi platit.
C'est la vie.... asa-i la vie :P

mamarutza
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 7
Data înscrierii Data înscrierii : 15/08/2009
Varsta Varsta : 39
Locatie Locatie : romania

Sus In jos

Mesaj Scris de Raluca[;x] la data de 27.08.09 2:45

bb_girl a scris:Voi ştiţi ce e demnitatea, de vă daţi aşa filozofi?
Exact aşa cum există meseria de prezetator TV, exact aşa există şi cea e animatoare la video chat. Îţi dai seama cum ar fi dacă toată lumea ar fi avocată sau informaticiană?
O societate nu se construieşte numai cu elitele. Întotdeauna treptele de sus ale comunităţii stau sprijinite de treptele de jos ;)
ai dreptate si in ceea ce zici, dar si ce zice mamarutza e adevarat. si meseriile de jos pot sa fie altele nu asta. mai degraba as spala vase, as calca, as matura inainte de'a practica aceasta "meserie". gandestete cand mergi pe strada si te vede cineva care te'a vazut in acea postura, bineinteles k te arata cu degetul si incepe sa'tsi rada in fatsa pt ceea ce faci, insa dak te'ar fi vazut cum spalai vasele sau maturai strazile nu radea, se uita altfel, te apreciaza pt munk si efortul pe care il depui. cum a zis si mamarutza, dak nu s'ar cere acest lucru nu s'ar practica, dar ce putem sa facem, asa e lumea ... se gandeste numai la placerile lor nu si la suferintsa altora si k practica aceasta "meserie" pt a putea trai ...
sper sa'mi dai dreptate, dak nu asta este :* si mi'ar placea sa aud parerea ta >:D<

Raluca[;x]
Membru
Membru

Data înscrierii Data înscrierii : 15/07/2009
Locatie Locatie : Botosani

Sus In jos

inteligent..

Mesaj Scris de monster_cat la data de 08.01.10 22:01

Raluca[;x] a scris:
ai dreptate si in ceea ce zici, dar si ce zice mamarutza e adevarat. si meseriile de jos pot sa fie altele nu asta. mai degraba as spala vase, as calca, as matura inainte de'a practica aceasta "meserie". gandestete cand mergi pe strada si te vede cineva care te'a vazut in acea postura, bineinteles k te arata cu degetul si incepe sa'tsi rada in fatsa pt ceea ce faci, insa dak te'ar fi vazut cum spalai vasele sau maturai strazile nu radea, se uita altfel, te apreciaza pt munk si efortul pe care il depui. cum a zis si mamarutza, dak nu s'ar cere acest lucru nu s'ar practica, dar ce putem sa facem, asa e lumea ... se gandeste numai la placerile lor nu si la suferintsa altora si k practica aceasta "meserie" pt a putea trai ...
sper sa'mi dai dreptate, dak nu asta este :* si mi'ar placea sa aud parerea ta >:D<

Draga mea, hai sa iti explic cum sta treaba:
In primul rand, ti-as sugera ca inainte de abertiile pe care le insiri, sa te documentezi.
Este legal, si la fel ca la orice alt job, muncesti si esti platit. Grow up, atata timp cat ai un papagal foarte dezvoltat, si poti manipula oamenii exact asa cum vrei tu, nu trebuie sa faci nimic altceva (vorbesc despre show-uri si asa mai departe).
Esti platita in functie de cat timp ai activ. Sunt anumiti oameni care acceseaza respectivele site-uri, din simplul motiv ca nu au ce face sau cu cine vorbi. Sunt si alt tip de oameni, care au alte asteptari, dar pe care, dupa cum am zis si mai sus, ii poti manipula dupa bunul tau plac.

In nici un caz nu te vei intalni cu nimeni pe strada din cei ce iti acceseaza pagina. Modelele care lucreaza din Romania, nu vor putea fi niciodata accesate din Romania, la fel se intampla in orice alt stat.

Viata e scurta, de ce mi-as pierde 1 an "spaland vase" cum si spus, constatand la sfarsitul anului ca nu am reusit sa strang niste bani, cand pot chat-ui un an, feedback-ul fiind altul la sfarsitul anului. Pe luna se castiga iin medie 2500e.

Ce pot spune.. invata sa scrii si documenteaza-te inainte de a condamna. Cred ca varsta e de vina.

Spor la spalat vase!

monster_cat
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 1
Data înscrierii Data înscrierii : 08/01/2010
Varsta Varsta : 27
Locatie Locatie : bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de geovi24 la data de 11.01.10 7:10

Raluca[;x] a scris:

Pentru inceput buna la toata lumea... Dragele mele nam rezistat sa nu ma bag si eu in seama tinand cont ca sunt unul din cei pe care ii aratati cu degetul pe strada, eu sunt in meseria de video chat de 3 ani si sincer tin sa va anunt caci voi habar nu aveti despre ce vorbiti, eu inainte sa intru in meseria asta am lucrat in constructi si faceam si facultate, din lipsa banilor a trebuit sa renunt la facultate si tot ce faceam era sa lucrez in constructi si noaptea ca maturator de strada (si sa sti ca ma arata lumea cu degetu atunci, dar lumea nu stia ca eu o ajutam pe mama cu bani si aveam o sora mai mica la scoala, mama avea o pensie de boala de 1700000, pe vremea aia) si dintro prostie am dat de video chat, mam bagat mam descurcat cu engleza, si credetima ca in 3 ani de cand sunt in meserie nu ma aratat nimeni cu degetul, ba mai mult ma lauda lumea, ca de la un maturator de strada am ajuns sa am propria mea afacere, din bani de video chat miam deschis un seconhand, si merge foarte bine plus ca nu mam lasat de meserie si de 2 ani lucrez cu logodnica mea la cupluri tot in video chat, plus ca am ajutat si cativa prieteni sa se bage si ei in meserie si acum se descurca mult mai bine cu toti, voi tot ce faceti e sa criticati in timp ce noi ne punem vietile la punct :)

P.S: Dragele mele voi naveti decat sa ramaneti pe salarul vostru de maxim 3000 Ron in timp ce noi ramanem pe salarul nostru de 3000 Euro in cea mai slaba luna :))

geovi24
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 2
Data înscrierii Data înscrierii : 11/01/2010
Varsta Varsta : 33
Locatie Locatie : Timisoara

Sus In jos

Mesaj Scris de geovi24 la data de 11.01.10 7:13

monster_cat a scris:
Raluca[;x] a scris:

Draga mea, hai sa iti explic cum sta treaba:
In primul rand, ti-as sugera ca inainte de abertiile pe care le insiri, sa te documentezi.
Este legal, si la fel ca la orice alt job, muncesti si esti platit. Grow up, atata timp cat ai un papagal foarte dezvoltat, si poti manipula oamenii exact asa cum vrei tu, nu trebuie sa faci nimic altceva (vorbesc despre show-uri si asa mai departe).
Esti platita in functie de cat timp ai activ. Sunt anumiti oameni care acceseaza respectivele site-uri, din simplul motiv ca nu au ce face sau cu cine vorbi. Sunt si alt tip de oameni, care au alte asteptari, dar pe care, dupa cum am zis si mai sus, ii poti manipula dupa bunul tau plac.

In nici un caz nu te vei intalni cu nimeni pe strada din cei ce iti acceseaza pagina. Modelele care lucreaza din Romania, nu vor putea fi niciodata accesate din Romania, la fel se intampla in orice alt stat.

Viata e scurta, de ce mi-as pierde 1 an "spaland vase" cum si spus, constatand la sfarsitul anului ca nu am reusit sa strang niste bani, cand pot chat-ui un an, feedback-ul fiind altul la sfarsitul anului. Pe luna se castiga iin medie 2500e.

Ce pot spune.. invata sa scrii si documenteaza-te inainte de a condamna. Cred ca varsta e de vina.

Spor la spalat vase!

In sfarsit un om inteligent bv.... daca vrea cineva sa se bage in domeniu va ajut cu cea mai mare placere id meu de mess e cute_raul

geovi24
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 2
Data înscrierii Data înscrierii : 11/01/2010
Varsta Varsta : 33
Locatie Locatie : Timisoara

Sus In jos

Mesaj Scris de fluturascuaripilerupte la data de 11.02.10 3:18

Nu am nimic cu cele care practica acea meserie ...adica este viata lor,corpul lor,alegera lor si lista poate continua.Atata timp cat nu stiu motivele si nu cunosc persoana care face acea munca,dupa parerea mea josnica ...cui ii pasa??Nu va place baieti si fete este simplu ...nu accesati asemenea siteuri si dati banii pe ceva mai folositor....in caz contrar vizionare placuta;)
......CONCLUZIA: Nu am nimic cu acele fete sunt doar niste persoane ce au apucat cai mai ciudate,dar tot oameni sunt.

fluturascuaripilerupte
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 10
Data înscrierii Data înscrierii : 11/02/2010
Locatie Locatie : undeva departe:D

Sus In jos

Mesaj Scris de vibber la data de 14.02.10 2:09

@ cocalari, pitipoance si tot neamul. nu vei gasi Houseri, Rapperi si altii ce vor practica acel sport, ce ajuta la distrarea poporului "roman" mie rusineee:)) ... romanii cer video chat?=)) omfg. pnm

vibber
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 13
Data înscrierii Data înscrierii : 14/02/2010
Locatie Locatie : Vibers city;x

Sus In jos

Mesaj Scris de mUmU la data de 14.02.10 22:21

avem un peste pe site :)) =)) ce tare :> faci show-uri cu minore? :> sau cu animale ?

mUmU
Moderator
Moderator

Mesaje Mesaje : 180
Locatie Locatie : Zurbaua City ( se stie !)

Sus In jos

Mesaj Scris de ZuZu_GiRl la data de 26.06.10 17:07

mie mi se pare o maree tampenie...da nho.....daca vrea sa faca doar nu le tin eu de maini :P

ZuZu_GiRl
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 113
Data înscrierii Data înscrierii : 20/06/2010
Varsta Varsta : 21
Locatie Locatie : OrAshuu Belea:D

Sus In jos

Mesaj Scris de Exactly13 la data de 26.06.10 17:18

Eu personal ma intreb de ce va place sa criticati pe altii?...meseria lor,alegerea lor,viata lor.Sa iti expui opinia asta este altceva,dar voi ii discriminati.
Nici eu nu sunt de acord cu aceasta metoda dar din moment ce legea nu interzice acest lucru...
Daca situatia Romaniei ar fi fost alta desigur ca si-ar fi schimbat job-ul...dar din moment ce traim in Romania si criza se accentueaza si mai tare:-)...fiecare traieste cum crede ca este avantajat:-)

Exactly13
Membru Activ
Membru Activ

Mesaje Mesaje : 162
Data înscrierii Data înscrierii : 14/06/2010
Varsta Varsta : 20
Locatie Locatie : Piatra-Neamt

Sus In jos

Mesaj Scris de Ralu la data de 30.06.10 1:31

Nu pot eu sa le judec pe fetele care practica aceasta meserie.
Fiecare stie ce vrea de la viata.

Ralu
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 94
Data înscrierii Data înscrierii : 15/04/2010
Locatie Locatie : In visul meu..

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat Astazi la 8:52

Continut sponsorizat